Wczytuję dane...
Model: LAN-CA
Cena jednostkowa: 6.00 PLN
EAN: 10153017
Wysyłka od: 24.00 PLN

 ● dekoracyjna roślina zakwitająca białymi baldachami
● mocno pachnie i wabi motyle
● doskonałe uzupełnienie tzw. wiejskich ogrodów
● pędy elastyczne, odporne na złamania
● stanowiska słoneczne 

Lantana  (lantana camara),  lantana pospolita -  jednoroczny w naszych warunkach krzew dekoracyjny z rodziny werbenowatych.

Charakterystyka rośliny: Lantana jest rośliną rdzennie pochodzącą z Ameryki Środkowej i Południowej, gdzie w swoich naturalnych warunkach dorasta do 2 metrów wysokości. Jest całkowicie nieodporna na mróz, dlatego w naszym klimacie nie zimuje w gruncie. Pędy początkowo miękkie i zielone, z czasem drewnieją i stają się jasnobrązowe. Na szczytach pędów, od wiosny do późnej jesieni, rozwijają się nieduże kwiaty, zebrane w lekko wypukłe kwiatostany.Kwiaty zmieniają barwę w zależności od zaawansowania  kwitnienia. Często na jednym koszyczku kwiatowym kwiaty przybierają kilka barw, co czyni je wyjątkowo atrakcyjnymi.

Warunki uprawy i pielęgnacja: Lantana wymaga stanowiska słonecznego, zacisznego, ciepłego.  Systematycznie podlewamy i nawozimy (nawóz wieloskładnikowy do roślin kwitnących). Rośliny znoszą krótkotrwałe przesuszenie. Sadzimy w ziemi próchnicznej, przepuszczalnej, zachowując 20-25 cm odstępu między sadzonkami. Systematycznie usuwamy przekwitłe kwiatostany.

Lantany kwitną nieprzerwanie od maja do września.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...