Wczytuję dane...
Model: CAL-H
Cena jednostkowa: 6.33 PLN
EAN: 10022061
Wysyłka od: 24.00 PLN

● obficie kwitnie drobnymi kwiatami, tworząc zwarte kępy
● pędy osiągają długość do 60 cm.
● umiarkowane zapotrzebowanie na podlewanie
● kwitnie do późnej jesieni
● doskonała do kompozycji

Calita (calibrachoa) - dekoracyjna, jednoroczna roślina balkonowa, znana też pod nazwą million bells, milion dzwonków z uwagi na obficie kwitnące kwiaty wyglądem przypominające dzwonki; pochodzi z rodziny petunii, choć jest od niej bardziej trwała i odporna na warunki atmosferyczne

Charakterystyka rośliny: cality tworzą zwarte, półokrągłe, zwisające kępy, gęsto obsypane intensywnie wybarwionymi kwiatami; kwiaty drobniejsze niż w przypadku spokrewnionej z calitą surfinii czy petunii, wybarwione jednokolorowo, bądź dwubarwne; pędy elastyczne, osiągają długość od 20 do 60 cm; liście drobne. Obecnie dostępne są również cality o kwiatach półpełnych (przypominających różyczki).

Warunki uprawy i pielęgnacja: Cality nadają się zarówno na stanowisko słoneczne, jak i półcieniste. Można je sadzić zarówno do skrzynek, jak i na rabaty (wówczas się płożą). Należy je regularnie podlewać, chroniąć jednocześnie przed nadmiarem wilgoci, który sprzyja rozwojowi chorób grzybowych (dlatego lepiej stosować pojemniki z podwójnym dnem albo otworami do odprowadzania nadmiaru wody). Zaleca się nawożenie roślin raz w tygodniu nawozem wieloskładnikowym. Najlepiej sadzić do ziemi lekko kwaśnej, luźnej, przepuszczalnej. Optymalny termin wysadzenia sadzonek na zewnątrz: druga połowa maja.

Cality są bardzo wdzięcznym elementem kompozycji kwiatowych, a ich dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba ich czyścić z pozostałości przesuszonych i przywiędłych kwiatków.