Wczytuję dane...
Model: CAL-H
Cena jednostkowa: 6.50 PLN
EAN: 10022030
Wysyłka od: 24.00 PLN

- roślina jednoroczna, obficie kwitnąca, przeznaczona do pojemników wiszących
- pokrój kulisty, zwieszający
- pędy osiągają długość do 60 cm.
- umiarkowane zapotrzebowanie na podlewanie
- kwitnie do przymrozków
- doskonała do kompozycji

Calita (calibrachoa) - million bells, milion dzwonków

Dekoracyjna, jednoroczna roślina balkonowa, znana też pod nazwą million bells, milion dzwonków.  Pochodzi z rodziny petunii;  kwiaty podobne w pokroju do kwiatów surfinii, choć mniejsze.  Trwała i odporna na warunki atmosferyczne

Charakterystyka rośliny:

Cality tworzą zwarte, półokrągłe, zwisające kępy, gęsto obsypane intensywnie wybarwionymi kwiatami; kwiaty wybarwione jednokolorowo, bądź dwubarwne; pędy elastyczne, w zależności od odmiany oraz  warunków uprawy osiągają długość od 20 do 60 cm; liście drobne. Odmiany o pełnych kwiatach tworzą pędy krótsze niż odmiany o kwiatach pojedynczych. Calita pełna lawendowa zakwita lawendowymi, różyczkowymi kwiatkami o średnicy około 2 cm.

Warunki uprawy i pielęgnacja:

Cality nadają się zarówno na stanowisko słoneczne, jak i półcieniste. Zaleca się sadzić cality do skrzynek wiszących, bo roślina jest wówczas dobrze wyeksponowana. Należy je regularnie podlewać, chroniąc jednocześnie przed nadmiarem wilgoci, który sprzyja rozwojowi chorób grzybowych (dlatego lepiej stosować pojemniki z podwójnym dnem albo otworami do odprowadzania nadmiaru wody). Zaleca się nawożenie roślin raz w tygodniu nawozem wieloskładnikowym. Najlepiej sadzić do ziemi lekko kwaśnej, luźnej, przepuszczalnej. Optymalny termin wysadzenia sadzonek na zewnątrz: druga połowa maja.

Cality są bardzo wdzięcznym elementem kompozycji kwiatowych, ale równie dobrze prezentują się samodzielnie. Ich dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba ich czyścić z pozostałości przesuszonych i przywiędłych kwiatków.