Wczytuję dane...
Model: CAL-H
EAN: 10022061
Wysyłka od: 24.00 PLN

- roślina jednoroczna, dekoracyjna, przeznaczona do pojemników wiszących
- obficie kwitnie drobnymi kwiatami
- pędy osiągają długość do 60 cm.
- umiarkowane zapotrzebowanie na podlewanie
- kwitnie do przymrozków
- doskonała do kompozycji

Calita (calibrachoa) - million bells, milion dzwonków

Dekoracyjna, jednoroczna roślina balkonowa, znana też pod nazwą million bells, milion dzwonków.; pochodzi z rodziny petunii, choć jest od niej bardziej trwała i odporna na warunki atmosferyczne

Charakterystyka rośliny:

cality tworzą zwarte, półokrągłe, zwisające kępy, gęsto obsypane intensywnie wybarwionymi kwiatami; kwiaty drobniejsze niż w przypadku surfinii czy petunii, choć podobne w pokroju. Mogą być wybarwione jednokolorowo, bądź dwubarwne; pędy elastyczne, osiągają długość od 20 do 60 cm; liście drobne. Odmiany o kwiatkach pełnych tworzą pędy krótsze niż odmiany o kwiatach pojedynczych. Calita pełna pomarańczowa zakwita pomarańczowymi, różyczkowymi kwiatkami o średnicy około 2 cm.

Warunki uprawy i pielęgnacja:

Cality sprawdzą się na stanowiskach słonecznych, jak i w półcienistych. Najlepiej sadzić je do pojemników wiszących, bo to gwarantuje roślinie komfort i najlepszą ekspozycję. Należy je regularnie podlewać, chroniąć jednocześnie przed nadmiarem wilgoci, który sprzyja rozwojowi chorób grzybowych (dlatego lepiej stosować pojemniki z podwójnym dnem albo otworami do odprowadzania nadmiaru wody). Zaleca się nawożenie roślin raz w tygodniu nawozem wieloskładnikowym. Najlepiej sadzić do ziemi lekko kwaśnej, luźnej, przepuszczalnej. Optymalny termin wysadzenia sadzonek na zewnątrz: druga połowa maja.

Cality są bardzo wdzięcznym elementem kompozycji kwiatowych, ale równie dobrze prezentują się samodzielnie. Ich dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba ich czyścić z pozostałości przesuszonych i przywiędłych kwiatków.