Wczytuję dane...
Model: PET-AT
Cena jednostkowa: 7.67 PLN
EAN: 10071038
Wysyłka od: 24.00 PLN

● długość pędów przekracza 50-100 cm
● olbrzymie kwiaty
● obfite kwitnienie przy odpowiednim nawożeniu oraz podlewaniu
● kwitnienie ciągłe od maja do listopada

Conchita Grande White  (petunia atkinsona) - odmiana petunii o zwisających pędach i olbrzymich kwiatach, jedna z bardziej widowiskowych.

Charakterystyka rośliny: łodyga rozgałęziona, lepka, delikatnie owłosiona; pędy o długości od kilkudziesięciu do ponad metra (w szczególnych przypadkach nawet 2 m długości); kielich kwiata o płatkach lancetowatych; kwiaty najczęściej pojedyncze, ale istnieją również odmiany o kwiatach pełnych; kwiaty zarówno jednobarwne, jak i dwu- lub wielobarwne z różnymi przebarwieniami w formie żyłek czy pasków; prawidłowo pielęgnowana kwitnie bardzo obficie i nieprzerwanie (bo kwiaty rosną całe lato) od maja do listopada (ew. pierwszych przymrozków)

Warunki uprawy i pielęgnacja: Surfinie to kwiaty niezwykle dekoracyjne, ale by móc ten wspaniały efekt uzyskać, należy dostarczyć roślinie odpowiednią ilość światła, wody oraz nawozu.

Surfinie najlepiej przeznaczyć na wystawy południowe, ewentualnie południowo- wschodnie, bądź południowo-zachodnie. Doskonale znoszą ostre słońce, a nawet potrzebują go, by pięknie się rozwijać.

Wyeksponowane na silne światło, potrzebują obfitego i częstego podlewania. W zależności od warunków pogodowych, podlewamy kwiaty raz na kilka dni (w dni pochmurne czy deszczowe), codziennie, a nawet dwa razy dziennie (rano i wieczorem) w dni szczególnie upalne. Dbamy, by wodę podawać bezpośrednio do skrzynki, nie spryskując samych łodyg i kwiatów. Zaleca się, by skrzynki miały podwójne dno, bądź przewiercone otwory, przez które może przesiąkać nadmiar wody (a to może spowodować rozwój chorób grzybowych, takich jak szara pleśń).

Bardzo istotne jest prawidłowe nawożenie surfinii. Warto stosować nawozy wieloskładnikowe, przeznaczone specjalnie do tych kwiatów. Przesuszone, przywiędłe kwiaty systematycznie usuwamy. Usuwamy też brązowiejące liście.

Rośliny sadzimy w odległości 35- 40 cm, a więc 3 do 4 sztuk na skrzynkę. Najkorzystniejsza będzie ziemia żyzna, próchnicza, przepuszczalna o odczynie lekko kwaśnym (pH 5,5-6,0). Jeśli dysponujemy ziemią uniwersalną, warto ją trochę zakwasić trocinami, bądź pokruszonymi gałązkami drzew iglastych.

Zadbane surfinie dają spektakularny efekt na długo. Prezentują się świetnie zarówno w swoim towarzystwie (gdy posadzimy jeden, bądź więcej kolorów), ale też w połączeniu z innymi kwiatami.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...