Wczytuję dane...
Model: CAL-H
Cena jednostkowa: 6.50 PLN
EAN: 10022016
Wysyłka od: 24.00 PLN

- dekoracyjna roślina jednoroczna, kwitnąca różyczkowymi kwiatami
- przeznaczona do uprawy w pojemnikach wiszących
- pędy osiągają długość do 50 cm.
- umiarkowane zapotrzebowanie na podlewanie
- kwitnie do późnej jesieni
- doskonała do kompozycji

Calita (calibrachoamillion bells, milion dzwonków

Dekoracyjna, jednoroczna roślina balkonowa, znana też pod nazwą million bells, milion dzwonków.  Pochodzi z rodziny petunii, choć jest od niej bardziej trwała i odporna na warunki atmosferyczne

Charakterystyka rośliny: cality tworzą zwarte, półokrągłe, zwisające kępy, gęsto obsypane intensywnie wybarwionymi kwiatami; kwiaty różyczkowe, pełne, drobniejsze niż w przypadku spokrewnionej z calitą surfinii czy petunii, wybarwione jednokolorowo, bądź dwubarwne; pędy elastyczne, osiągają długość od 20 do 50 cm; liście drobne. Calita pełna biała zakwita śnieżnobiałymi, różyczkowymi kwiatkami o średnicy 1,5 - 2 cm.

Warunki uprawy i pielęgnacja:

Cality nadają się zarówno na stanowisko słoneczne, jak i półcieniste. Najkorzystniej jest sadzć cality do pojemników wiszących, bo daje to roślinie największy komfort i odpowiednią ekspozycję. Należy je regularnie podlewać, chroniąc jednocześnie przed nadmiarem wilgoci, który sprzyja rozwojowi chorób grzybowych (dlatego lepiej stosować pojemniki z podwójnym dnem albo otworami do odprowadzania nadmiaru wody). Zaleca się nawożenie roślin raz w tygodniu nawozem wieloskładnikowym. Najlepiej sadzić do ziemi lekko kwaśnej, luźnej, przepuszczalnej. Optymalny termin wysadzenia sadzonek na zewnątrz: druga połowa maja.

Cality są bardzo wdzięcznym elementem kompozycji kwiatowych, jak również doskonale się prezentują samodzielnie. Ich dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba ich czyścić z pozostałości przesuszonych i przywiędłych kwiatków.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...