Wczytuję dane...
Model: CAL-H
Cena jednostkowa: 6.50 PLN
EAN: 10021088
Wysyłka od: 24.00 PLN

- dekoracyjna roślina jednoroczna, przeznaczona do uprawy w pojemnikach wiszących
- obficie kwitnie drobnymi kwiatami, tworząc zwarte kępy
- pędy osiągają długość do 60 cm.
- umiarkowane zapotrzebowanie na podlewanie
- kwitnie do późnej jesieni

Calita (calibrachoamillion bells, milion dzwonków

Dekoracyjna, jednoroczna roślina balkonowa, znana też pod nazwą million bells, milion dzwonków .  Pochodzi z rodziny petunii, choć jest od niej bardziej trwała i odporna na warunki atmosferyczne; kwiaty pokrojem bardzo zbliżone do kwiatów surfinii/petunii, ale mniejsze

Charakterystyka rośliny:

cality tworzą zwarte, półokrągłe, zwisające kępy, gęsto obsypane intensywnie wybarwionymi kwiatami; kwiaty wybarwione jednokolorowo, bądź dwubarwne; pędy elastyczne, osiągają długość od 20 do 60 cm; liście drobne. Calita różowa z oczkiem zakwita jasnoróżowymi kwiatkami z czerwoną obwódką.

Warunki uprawy i pielęgnacja:

Cality nadają się zarówno na stanowisko słoneczne, jak i półcieniste. Najlepiej jest sadzić cality do pojemników wiszacych, ponieważ daje to roślinie największy komfort i odpowiednią ekspozycję.  Należy je regularnie podlewać, chroniąć jednocześnie przed nadmiarem wilgoci, który sprzyja rozwojowi chorób grzybowych (dlatego lepiej stosować pojemniki z podwójnym dnem albo otworami do odprowadzania nadmiaru wody). Zaleca się nawożenie roślin raz w tygodniu nawozem wieloskładnikowym. Najlepiej sadzić do ziemi lekko kwaśnej, luźnej, przepuszczalnej. Optymalny termin wysadzenia sadzonek na zewnątrz: druga połowa maja.

Cality są bardzo wdzięcznym elementem kompozycji kwiatowych, a ich dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba ich czyścić z pozostałości przesuszonych i przywiędłych kwiatków.